واریز ۱۳۸ میلیارد به حساب شهرداری های شهرستان دیّر

فرماندار شهرستان دیّر گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری ۱۳۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری‌های شهرستان دیر واریز شده است.

به گزارش موج دیّر،یونس باربرز ظهر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیّر، اظهار داشت: با عمل به چهار راهبرد سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت به وظایف خود در قبال برگزاری باشکوه انتخابات در سال جاری کمک کنیم.

فرماندار شهرستان دیّر تاکید کرد: آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌های شهرستان ظرفیت‌های خوبی دارند و باید در زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات به‌صورت ویژه کار کنند.

وی با اشاره به پروژه‌های دهه فجر، افزود: امسال در شهرستان پروژه‌های خوبی داریم که امیدواریم رضایت مردم جلب و بخشی از مشکلات را مرتفع کنیم.

باربرز بیان کرد: امیدواریم مورد حمایت سازمان برنامه و بودجه استان قرار گیریم و پروژه‌هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تکمیل شوند و در دهه‌فجر به بهره‌برداری برسند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دیّر در برنامه‌های دینی و مذهبی سرآمد است، گفت: شهرستان دیر ۱۲۰ شهید دارد و برای هر صندلی مدیران این شهرستان، چهار شهید داده‌ایم.

فرماندار شهرستان دیر ادامه داد: به برکت خون شهدا ما بر صندلی مسؤولیت تکیه زده‌ایم، بنابراین هر چقدر برای بزرگداشت یاد شهدا در جامعه هزینه کنیم، کم است. مدیران از کمک به فعالیت‌های قرآنی و یادواره شهدا دریغ نکنند.

وی گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل چهار درصد هزینه‌های ارزش افزوده به فعالیت‌های فرهنگی کمک کنند و هیچ کار فرهنگی بالاتر از یادواره شهدا نیست.

باربرز افزود: در هشت‌ماهه نخست سال جاری ۱۳۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری‌های شهرستان دیّر واریز شده است.

وی به جنگ غزه اشاره و عنوان کرد: آمریکا از سر استیصال با کشورهای مختلف هم‌پیمان شده که از عملیات‌های مجاهدین جلوگیری کند که نمی‌توانند به این خواسته خود برسند.

باربرز ابراز کرد: جبهه مقاومت با انسجام به‌جایی رسیده که در خاورمیانه قدرت خود را به رخ همه کشیده و آرام آرام به پیروزی‌های بزرگ دست پیدا کرده و از دست صهیونیست‌ها نجات پیدا می‌کنند.

فرماندار شهرستان دیّر با تاکید بر برگزاری برنامه‌های بزرگداشت حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهرستان، یادآور شد: علاوه بر برنامه‌های محوری شهرستان، مراسم بزرگداشت ۹ دی در ادارات شهرستان هم برگزار شود.

وی افزود: امیدواریم از رهگذر برگزاری چنین برنامه‌هایی نسل نوجوان و جوان امروز را با ارزش‌های اسلام و انقلاب بیشتر آشنا کنیم./ مهر