امنیت کشور ما برپایه تفکر بسیجی است

جانشین سپاه امام‌صادق(ع) استان بوشهر گفت: منطقه غرب آسیا به شدت پرآشوب است و برخی کشورها حتی برای تامین امنیت خود دست به دامن کشورهای دیگر شده اند در حالی که امنیت کشور ما مردمی و بر پایه تفکر بسیج است و روز به روز قدرتمندتر می شویم.

به گزارش موج دیّر، سردار عبدالرضا دشتی جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در همایش اقتدار بسیجیان شهرستان دیّر با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون سه گام را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: بسیج تا قبل از آغاز جنگ تحمیلی با پدیده های ناامن کننده و تجزیه طلب کشور مقابله می کرد و از شهریور ۵۹ تا پایان دوران دفاع مقدس نقش رابط بین مردم و نظام اسلامی و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور برعهده داشت و اگر بسیج نبود این نتایج درخشان در دوران دفاع مقدس حاصل نمی‌شد.

سردار دشتی بیان کرد: بعد از جنگ تحمیلی تا امروز کارکردهای بسیج پیچیده تر و وسیع تر شده و از حالت تک بُعدی به چند بُعدی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اولین رویکرد بسیج کادرسازی انقلابی است، گفت: کار اصلی بسیج پرورش جوانانی مانند شهید باکری، همت، سلیمانی و … است که از این انقلاب و نظام به شدت دفاع کنند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه یکی از الزامات بقا در منطقه، ایجاد بازدارندگی است، تاکید کرد:یکی از کارکردهای مهم بسیج ایجاد بازدارندگی هم در داخل کشور و هم در عرصه بین المللی است و اگر کسی این بازدارندگی نداشته باشد نمی تواند به بقا خود ادامه دهد.

وی بسیج را بازوی صدور انقلاب دانست و افزود: شعارهای انقلاب اسلامی مبتنی بر فطرت الهی است و مخاطب آن یک قشر خاص نیست بله همه بشر است و این جذابیت باعث صدور انقلاب ما شده است.

سردار دشتی یادآور شد: استکبارستیزی و مبارزه با قدرت ها و فسادستیزی از جذابیت های بسیج است که باعث شده ما امروز شاهد فراگیر شدن روحیه بسیجی نه تنها در کشور بلکه در منطقه و جهان باشیم.

وی رویکرد دیگر بسیج را امنیت پایدار براساس توانمندی های بومی دانست و افزود: منطقه غرب آسیا به شدت پرآشوب است و برخی کشورها حتی برای تامین امنیت خود دست به دامن کشورهای دیگر شده اند در حالی که امنیت کشور ما مردمی و بر پایه تفکر بسیج است و روز به روز قدرتمندتر می شویم.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به هم افزایی بسیج با ارکان نظام در خدمت رسانی به محرومین و مستضعفین، ابراز کرد: بسیج هیچ گاه نگاه حزبی و سیاسی نداشته است و در دولت های مختلف به بهترین شکل ممکن نقش و کار خود را انجام داده است.

وی ابراز کرد: بسیج علاوه بر بعد نظامی مانند حضور در سوریه، در حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله و دوران کرونا و … در خدمت رسانی به مردم از تمام ظرفیت های خود استفاده کرده است.

سردار دشتی به نقش بسیج در جنگ ترکیبی دشمن اشاره و عنوان کرد: دشمن به دنبال تخریب ذهن جوانان ما است و می خواهد چیزی که خودش می خواهد به ذهن آنها القا کند و در این راستا از ابزار روانی، اطلاعاتی، رسانه ای، اقتصادی و… استفاده می‌کند و در این شرایط وظیفه همه ما جهاد تبیین است.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ بسیجی که همان ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن است در بین مردم غزه خود را نشان داده است، گفت: نزدیک به هفت هزار کودک غزه در جنگ به شهادت رسیده اند اما در صحبت های کودکان خردسال و زنان آنها مقاومت را می بینیم و هیچ ضعفی تاکنون دیده نشده است و این نشانه اعتقاد به هدفی است که دارند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بیان داشت: کشور ما نیز در دوره ای بخاطر سیاست های پادشاهان ۹ میلیون نفر از جمعیت خود را از دست داد، اما مردم ما استقامت کردند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی چون به اهدافش در غزه نرسید مجبور به قبول آتش بس شد، افزود: حماس کاری کرده است که فلسطین نه تنها به عنوان مسئله اول جهان اسلام بلکه تمام جهان مطرح شود و شاهد قیام مردم دنیا در آمریکا و اروپا و سایر نقاط علیه رژیم صهیونیستی و طرفداری از تفکر حماس هستیم.

سردار دشتی با بیان اینکه هرجا مقاومت کردیم پیروز شدیم، خاطرنشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند به زودی در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

انتهای خبر/