موکب‌های فرهنگی در پیاده روی جاماندگان اربعین مستقر شوند

امام جمعه دیر گفت: در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرستان دیر در کنار موکب های پذیرایی، مواکبی نیز برای فعالیت های فرهنگی تدارک دیده شود.

به گزارش موج دیر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی صبح دوشنبه در دومین نشست هماهنگی برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در شهر دیر، اظهار داشت: حماسه بزرگ پیاده روی اربعین و بزرگترین اجتماع بشری در آستانه اربعین حسینی با وجود تبلیغات گمراه کننده دشمنان و ایادی آنها در حال برگزاری است و در روزهای آینده به اوج خود می‌رسد.

امام جمعه دیر در رابطه با پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، بیان کرد: در این موقعیتی که دشمن برای بعضی مسائل زمینه سازی می‌کند، حضور مردم در این اجتماعات و پیاده روی اگر با ضوابط شرعی همراه باشد مایه خاطرجمعی برای مؤمنین است و از طرفی این پیام را برای دشمن دارد که اگر آنها در خیابان تعداد اندکی افراد دارند اما جمعیت ما این گونه است.

وی با تاکید بر توجه به جنبه سیاسی پیاده روی جاماندگان اربعین، ادامه داد: در طول مسیر پیاده روی استفاده از شعارهای حماسی که هدف اباعبدالله بود و نوحه سینه زنی و عزاداری به صورت ویژه دنبال شود.

حسینی خواستار کار فرهنگی هدفمند در این مراسم شد و گفت: در کنار موکب‌های پذیرایی، مواکبی نیز برای فعالیت‌های فرهنگی تدارک دیده شود.

امام جمعه دیر یادآور شد: با توجه به گرمای هوا تأمین امکانات رفاهی مانند آب خنک و وسیله نقلیه برای بازگشت عزاداران ضروری است.‌/ مهر