۷۵ طرح با اعتبار ۱۸۵ میلیارد تومان در شهرستان دیر افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود

فرماندار شهرستان دیر گفت: امسال در هفته دولت ۷۵ طرح با اعتبار ۱۸۵ میلیارد تومان در شهرستان دیر افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش موج دیر، یونس باربرز شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های هفته دولت در شهرستان دیر، اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم کارهای بزرگی در شهرستان دیر انجام شده، اما کارهای بزرگ دیگری هم انجام نشده که باید اتفاق بیفتد.

فرماندار شهرستان دیر افزود: امسال در هفته دولت ۷۵ طرح با اعتبار ۱۸۵ میلیارد تومان در شهرستان دیر افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: از دهه فجر سال گذشته تا الان بیش از هفت هزار میلیارد تومان شامل پتروشیمی فاتح کیمیا، پتروپالایش برزویه، ورزشگاه شهنیا، مرکز تکثیر لارو میگو، ۱۱ واحد ساختمانی گمرک و … در شهرستان دیر افتتاح یا کلنگ زنی شده است.

باربرز گفت: در حوزه راه، آبرسانی، برق، گاز، مخابرات، بندر، گمرک، شیلات، آبزی پروری، کشاورزی، نهضت ملی مسکن، مقاوم سازی منازل روستایی و تسهیلات تبصره ۱۶ اتفاقات خوبی در شهرستان دیر افتاده است.

وی به برخی کارهای انجام شده در این دولت که سال‌ها بر زمین مانده بود اشاره و خاطرنشان کرد: واگذاری ۱۸۰ سند مالکیت بعد از ۳۵ سال با الگوی ۷۵۰ مترمربع به مردم روستای وحدت آباد، حل مشکل اسناد جهاد آباد و دوراهک، اصلاح حریم مسجد جامع بردستان بعد از سال‌ها و نهایی کردن طرح اضطرار ۱۳ روستای فاقد دهیاری در شهرستان از جمله این اقدامات است.

باربرز با تاکید بر حل مشکل راه بردخون به دیر و جلوگیری از تلفات انسانی این مسیر، تاکید کرد: ۱۵ کیلومتر این مسیر تعریض شده که از ۵ کیلومتر فاز اول ۲ کیلومتر آسفالت شده ولی در فاز دوم که ۱۰ کیلومتر است فقط زیرسازی شده و بیس ریزی نشده و خطرناک است.

وی عنوان کرد: پیگیر برطرف کردن مشکل حریم ۶۰ متری دریا در دیر و اختلافات اراضی بین مردم و راه و شهرسازی هستیم.

فرماندار شهرستان دیر ابراز کرد: امشب دکل مخابراتی (سایت BTS) فاز ۳ محله فرودگاه شهر دیر به بهره برداری می‌رسد که همزمان با آن ۸۵ سایت در سراسر استان با اعتبار ۲۱۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی افزود: علاوه بر بردستان، ۵۸ هکتار زمین به روستاهای شهرستان الحاق شده و در دیر هم شاهد این اتفاق خواهیم بود که امشب بخشی از زمین‌ها به تعدادی از متقاضیان واگذار می‌شود./ مهر