شرجی در استان بوشهر افزایش می یابد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با بیان این که وزش باد و خیزش گرد و خاک از پدیده‌های مورد انتظار طی سه روز آینده است گفت: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه احتمال افزایش شرجی وجود دارد.

به گزارش موج دیر، طلیعه محمدی کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، با تداوم جریان‌های شمال غربی، وزش باد و خیزش گرد و خاک از پدیده‌های مورد انتظار طی سه روز آینده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: خلیج فارس نیز در این مدت در برخی ساعات در بعضی مناطق متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با تغییر جهت جریان به جنوبی احتمال افزایش رطوبت نسبی و شرجی وجود دارد.

محمدی یادآور شد: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده غالباً صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جهت وزش باد غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی ۴۴ کیلومتر در ساعت و روی دریا در نیمه جنوبی در برخی ساعات ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و طی ساعاتی در مناطق جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود./ مهر