رشد ۱۰۰ درصدی ترانزیت از بندر دیر

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ترانزیت از مبدا بندر دیر بیش از یکصد درصد افزایش داشته است.

به گزارش موج دیر، راحله پورمحمد شامگاه پنجشنبه در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از بندر دیر اظهار کرد: در ۲ ماهه امسال ۴۳ هزار و ۷۴۶ تن کالا در بندر دیر تخلیه و بارگیری شد که با توسعه زیرساخت‌ها انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد رشد قابل توجه میزان تخلیه و بارگیری در مقایسه با سال ۱۴۰۱ باشیم.

وی افزود: در این بندر به عنوان کانون صادرات به کشور قطر تسهیلات ویژه ای برای تجار و بازرگانان پیش بینی شده که امیدواریم در سایه این حمایت شاهد ارتقا روزافزون عملکرد بندر دیر باشیم.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر تصریح کرد: با نگاه ویژه این سازمان به بندر دیر و چشم انداز روشن افزایش صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و بویژه قطر، بندر دیر می تواند نقش آفرینی فعالی در این حوزه داشته باشد.

پورمحمد ادامه داد: پروژه احداث چهار پست اسکله رمپ از آبان سال گذشته عملیاتی شده و اکنون با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است.

وی اضافه کرد: از مجموع این چهار پست اسکله رمپ، ۲ پست آن در هفته دولت امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر یادآور شد: اجرا پروژه محوطه سازی به مساحت سه هکتار از پروژه های ارزشمند بندر دیر است که در تسهیل فعالیت های تخلیه و بارگیری نقش قابل توجهی ایفا کرده است./ ایرنا