امام جمعه دیر خواستار افزایش سهمیه آب شهرستان دیر شد

امام جمعه دیر گفت: از مسئولان استان درخواست می‌کنیم سهمیه ورودی آب شهرستان دیر را افزایش دهند.

به گزارش موج دیر،حجت الاسلام سیدعلی حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تقدیر از تلاش مسئولان برای رفع مشکلات مردم، اظهار داشت: متأسفانه وضعیت آب شهرستان دیر از نظر کمی و کیفی خوب نیست و به توجه ویژه مسئولان نیاز دارد.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه چندین سال است در دهه ۹۰ بارها از تریبون نمازجمعه مشکلات آب را مطرح کرده‌ایم، افزود: شهروندان با ما تماس می‌گیرند و از قطعی چندساعته آب در شبانه روز گلایه دارند، گاهی اوقات هم لوله‌ها پر از هوا است که توصیه می‌کنیم مردم هواگیری کنند تا آب بیاید.

وی با بیان اینکه چاه‌هایی که آب شرب مردم از آنجا تأمین می‌شود، شور شده‌اند و با آب دریا فرقی ندارد، یادآور شد: نباید دلمان را به این خوش کنیم که آب از چاه به لوله‌ها تزریق می‌شود؛ این دل خوش کردن‌ها دردی را دوا نمی‌کند.

حسینی با قدردانی از پیگیری‌های فرماندار شهرستان در خصوص رفع مشکلات حوزه آب، تاکید کرد: مردم واقعاً دچار مشکل هستند و ما از مسئولان استان درخواست می‌کنیم سهمیه ورودی آب مصرفی شهرستان دیر را افزایش دهند.

امام جمعه دیر با تاکید براینکه مرمت و بازسازی چاه‌های آب با توجه به شوری آب آنها دردی دوا نمی‌کند، بیان داشت: باید برای فرسودگی شبکه آبرسانی و هدررفت آب‌هایی که سهم شهرستان است علاجی در نظر گرفته شود.

انتهای خبر/