خط کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی امارات راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و بندر جبل‌علی امارات خبر داد.

به گزارش موج دیر، محمد شکیبی‌نسب یکشنبه شب در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی امارات خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در نیمه نخست سال جاری شاهد راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی امارات در سال ۱۴۰۲، باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه موضوع راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی امارات در اواخر سال ۱۴۰۱ کلید زده شد، اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم از سوی مسئولان استانی و بخش خصوصی اعم از اتاق بازرگانی مدنظر قرار گرفت و توافقنامه با سرمایه‌گذار ایرانی به امضا رسید تا با تخفیف‌های خوب، شاهد صادرات کانتینر از بندر بوشهر به بندر جبل‌علی و نیز واردات کانتینر از بندر جبل‌علی به بندر بوشهر باشیم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در نیمه نخست سال جاری، خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی راه اندازی و فعالیت‌ها در این زمینه آغاز شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه عمده صادرات از بندر بوشهر شامل آبزیان، مواد معدنی و مصالح ساختمانی، مصنوعات فلزی از تولیدکنندگان داخلی، میوه و تره بار است، عنوان کرد: راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی امارات موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت انتقال بار می‌شود و شاهد صادرات و واردات کالاهایی خواهیم بود که مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت است و مجوز لازم را دارد.

شکیبی‌نسب عنوان کرد: با مشارکت خط کانتینری و ترمینال اپراتور به صورت مشترک شاهد ارائه تخفیف‌های هستیم تا فرایند جذب سرمایه‌گذار در حوزه واردات و صادرات، تسهیل شود.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی اتفاقی ارزشمند است، خاطرنشان کرد: بعد مسافت حدود ۲۵۰ مایل دریایی است و با راه‌اندازی خط کانتینری مذکور، سرعت انتقال کالا افزایش می‌یابد و رونق بندری در بوشهر را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، با بیان اینکه در حال حاضر شاهد انتقال کالا از جبل‌علی به بندر شهید رجایی و ترانشیپ کالا به بندر بوشهر هستیم، گفت: هم اکنون کالا در بندر شهید رجایی تخلیه می‌شود و هزینه‌های نگهداری و انبارداری را به دنبال دارد و پس از آن مجدداً بارگیری شده و به بندر بوشهر منتقل می‌شود که با راه‌اندازی خط منظم کانتینری بین بندر بوشهر و جبل‌علی، کالا مستقیم به بوشهر می‌رود و تخلیه می‌شود و اینگونه در کوتاه‌ترین زمان ممکن جابجایی، صورت می‌گیرد.

انتهای خبر/