فعالیت سامانه جدید بارشی در استان بوشهر از عصر امروز تا چهارشنبه

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در سطح استان بوشهر از عصر امروز و تداوم فعالیت آن تا اوایل وقت چهارشنبه است.

به گزارش موج دیر، فرج‌الله شکوهی‌پور صبح امروز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در سطح استان از عصر امروز و تداوم فعالیت آن تا اوایل وقت چهارشنبه است.

وی اضافه کرد: بنابراین در این مدت وقوع بارش باران، طی ساعاتی رگبار و رعد و برق و وزش باد در سطح استان و روی دریا مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش بینی می‌شود طی روز سه شنبه بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار باشد.

وی گفت: همچنین از ظهر سه شنبه به تدریج سرعت بادهای شمالی روی دریا افزایش خواهد یافت و با تداوم وزش آن تا اوایل جمعه، سواحل استان مواج و متلاطم خواهد بود.

شکوهی‌پور ادامه داد: طی این مدت آسمان استان نیمه ابری همراه با افزایش ابر از عصر بتدرج بارش باران گاهی رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد و در برخی نقاط مه آلود پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: جهت وزش باد متغیرغالبا شمال غربی تا شمال از فردا غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و از عصر امروز تا ظهر فردا در برخی ساعات ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر و از امشب تا ظهر فردا طی ساعاتی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتی متر خواهد بود./ مهر